Blogom:

Életemet meghatározzák a borok és az ízek. Családanyaként szól ez a blog gyermekeimnek és tágabb családomnak, hogy unokáink is ehessenek olyat, amilyet a dédanyjuk főzött és remélem inni fogják azt a bort amit a borászatunk készít...

Recept számláló:

Már 900 feletti recept az oldalon!

válogass kedvedre>>

Kedves képeim:

Keresés cimke alapján

Címkefelhő

Tagline

2012.04.22. 21:05 mijemaja

Paradicsomleves kezdő szakácslányoknak

Címkék: leves hagyma bors előétel sűrített paradicsom petrezselyemzöld #összes

Gyorsan készítsünk paradicsomlevest, de már jön vendég, hogyan kell csinálni? – kaptam a felkérést.
Átgondoltam a paradicsomleves készítési szokásaimat, összehoztam a sietős, kezdő lánykák paradicsomlevesét, íme a recept:
 
1. Előkészítés:
-          kell egy nagy sűrített paradicsom konzerv – kibontom és odakészítem a tűzhely mellé
-          só, bors, és jó a petrezselyemzöld, odakészítem
-          egy evőkanál lisztet egy tálkába teszek és elkeverem egy pohár vízzel úgy, hogy eleinte kevés vizet adok hozzá, egyfolytában keverem szép simára, a végén odateszem a tűzhelyhez, hagyom pihenni, néha átkeverem
-          egy fej vereshagyma, amit úgy pucolok meg, hogy a legutolsó vékony külső héj még ott is maradhat rajta
-          1 liter, 1,2 liter víz
-          1-2 ek olaj
-          ízlés szerint cukor
 
2. Felteszem a levest a következők szerint:
 
-          A fazék aljára 1-2 ek olajat öntök. Felteszem melegedni. Beleteszem a hagymát így egyben, egészben, mert a végén kiszedem egy kanállal, és kidobom.
-          Beleszórok egy kis borsot,sót, (1-2 gerezd összenyomott fokhagyma csak akkor kell bele, ha igényli valaki, ám az igazi paradicsomhoz nem kell szerintem!),
-          és ráöntöm, a végén kanállal belekaparom a paradicsompürét. A benne hagyott pürét az előkészített vízzel öntögetem ki, azt is hozzáadom a leveshez
-          Elkeverem, és hagyom szép lassan felmelegedni. Nem a legnagyobb fokozaton, nehogy túlforrjon és odakozmáljon az alja!!!!
 
3. Ha már 10-15 perce gyöngyözgetve forr, akkor besűrítem az odakészített vizes tejjel.
Én MINDIG szűröm – egy szűrőn át öntöm a leveshez, rögtön el is keverem benne a lisztet.
 
Ha nem rántást készítek, a sűrítésnél 3-4 percig össze kell forralnom a lisztet a levessel, ne maradjon benne a kellemetlen „lisztíz”.
 
4. Utóízesítés:
A 3-4 perc forralgatás elteltével a tüzet elzárom, a levest utófűszerezem.
-          sózom
-          még frissen borsozom
-          és megcukrozom. Kristálycukrot keverek bele, és szégyen, nem szégyen, elég sokat, mert attól lesz olyan íze, mint Édes paradicsomleveseinek. Javaslom, 1-2 evőkanállal próbálkozzatok, és ha még igénylitek, akkor keverjetek még bele egy-egy újabb kanálkával. (Előtte nem teszek hozzá cukrot, mert attól kozmál csak oda könnyedén a leves, és tönkre teszi még a lábast is!!)
-          A zöldfűszert keverem hozzá legutoljára, mert az akkor a legjobb, ha szinte még nyers. A paradicsomleveshez a zellerzöld, a lestyán, a petrezselyemzöld és a korianderzöld illik. Ámbár az oregano se rossz…
 
Ennyi. 20-25 perc és kész a leves!!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://igyfozanyatok.blog.hu/api/trackback/id/tr654467187

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása